En iyi Oyunculardan Texas Hold’em ipuçları

17 Ekim 2018 Posted in Genel by 1 Yorum

1970’teki kuruluşundan bu yana World Series of Poker, dünyanın en iyi poker oyuncularına bazı ödüller için 1,6 milyar dolardan fazla para ödedi. Sadece 2012 turnuvasında, kazananlara 200 milyon dolardan fazla para verildi. World Series of Poker‘de bir final masasına kadar ilerlemenin kolay bir yolu olmasa da, kendi poker becerilerinizi geliştirirken akılda tutulması gereken bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istedik.

Belki World Series of Poker‘e gidip bunları uygulama imkanınız olmayabilir ama Türkiye’nin en güvenilir online casino sitesinde bunları uygulayabilirsiniz arkadaşlar. Tek yapmanız gereken youwin giriş adresine tıklayarak dakikalar içerisinde kayıt olmak.

“Eğlenceyi ön plana koy.” – Pius Heinz

Pius Heinz , 2011’de World Series of Poker’in Ana Etkinliğini kazandığında sadece 22 yaşındaydı ve onu tüm zamanların en genç şampiyonlarından biri haline getirdi. Gelecek vaat eden poker oyuncuları için en iyi tavsiyenin ne olduğu sorulduğunda, Alman doğumlu şampiyonun düşünceleri oldukça basitti.

Heinz , “ Her şeyden önce, oynamak çok önemlidir ” dedi. “Bunun için eğlenceli. Eğlence odakta olmalı. Stratejiler, vb. Hakkında arkadaşlarınızla çok konuşun. Sohbet forumlarında diğer oyuncularla fikir alışverişinde bulunun. ” Ayrıca yeni başlayanları “eğlenceyi ön plana koymak” için cesaretlendirdi. Heinz gerçekten poker oyunundan zevk alıyor, bu da yeni stratejileri öğrenmenin ve öğrenmenin zamanının onun için bir eziyet olmadığını gösteriyor.

“Zaman ayırın, her karar üzerinde düşünün, mümkün olan en az hataları yapmaya çalışın.” – Joe Cada

Başka bir genç Ana Etkinlik galibi Joe Cada , 2009 yılında World Series of Poker‘i kazandığında sadece 21 yaşındaydı. Cada’nın tavsiyesi sabırla ilgiliydi.

Bir turnuvada oynarken, koşturmak gerçekten kolay olabilir, ancak bu duygudan kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Artıları ile poker oynarken muhtemelen bir strateji hazırlamış olursunuz. Ancak kendinize her hareketiniz için yeterli zaman vermezseniz, size büyük maliyetler çıkarabilecek hatalar yaparsınız.

“üç yıldır, dört yıldır poker oynuyordum ve her gün binlerce el görüyorsunuz. Ben muhtemelen bir milyonun üzerinde el gördüm bu yüzden sadece sakin kalıyorum. Turnuvayı bir bütün olarak düşünün ve her gün yaptığınız gibi poker oynayın. 

Chris Moneymaker Texas Hold’em Tavsiyeleri

Dünya Poker Serisinin en ünlü kazananlarından biri, 2003 yılında turnuvada yer alan ve genellikle 10 bin dolara mal olan turnuvada ne kadar kazandığı bilinmeyen bir oyuncu olan Chris Moneymaker‘dır. Moneymaker da oyuncularına dikkat etmenin önemini vurguluyor. Oyuncuların yaptığı en büyük hatalar, ya zayıf bir el ile çok fazla blöf yapıyorlar ya da güçlü bir el ile yeterince kazanmıyorlar.

Moneymaker gibi profesyoneller için, herhangi bir turnuvanın ilk 30 dakikası şu şekilde geçiyor ; diğer oyuncuların davranışları hakkında ipuçları için diğer oyuncuları izlemek. Bununla birlikte sadece premium eller oynuyor ve blöf yapmıyor. Rakiplerinizin alışkanlıklarını gözlemlemek, blöf yapan kişinin kim olduğunu belirlemenize ve turnuvada daha sonra kartları kimin oynadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, ne tür bir oyun ya da turnuvada oynadığına bağlı olarak başka değişkenler de vardır.

Yorum yapın